Sprzątanie w sklepie cz.4

Ostatni artykuł z cyklu sprzątanie w sklepie – czysty sklep czysty zysk.

Dziś skupimy się na sobie 🙂

Twoja przestrzeń online

Wyczyść swoją skrzynkę e-mail. Poświęcaj nie więcej niż 15 minut dziennie przez tydzień.

Wyczyść swoją stronę internetową. Każdy tekst, który jest stary, niejasny lub nieprzydatny, usuń. (zrobił to mój przyjaciel z duer.pl, dzięki temu jego strona jest czytelniejsza i pozyskuje znacznie więcej zleceń).

Ogranicz swoje media społecznościowe. Czy jesteś zapalonym graczem Candy Crush? Gry społecznościowe nie powinny być częścią Twojego profilu. Ogranicz liczbę „polubień” i aplikacji tylko do tych (takich jak moje), z których wiele możesz czerpać.

Dla Twoich zasobów ludzkich

Wspólniczka zasugerowała, aby przeprowadzić ocenę pracowników na temat ich pracy. „Spójrz na wszystko jeden na jednego i przedyskutuj, jakie rzeczy według nich zrobili dobrze, co chcieliby robić w ciągu następnych kilku tygodni i przedyskutuj podbicia, jeśli są gotowi na podwyżkę”. Dodałbym, że jeśli nie są na bieżąco, przeprowadź również  rozmowę.

Zastanów się przez chwilę, które pozycje są dobrze obsadzane, które można lepiej wykonać, a które nie są już potrzebne. Rozważ zatrudnienie w celu zwiększenia popytu.

Możesz poświęcić ten czas na przeszkolenie lub przekwalifikowanie wszystkich swoich pracowników, a jeśli uważasz, że nadal nie mają szans, pozwolę im odejść. Precz ze starym martwym ciężarem, z nowymi twarzami i nowymi początkami.

Wyrzuć stare podręczniki i DVD ze szkoleniami, na które nie spojrzałeś od ponad roku. Zastąp praktyczną sprzedaż detaliczną szkoleniem z umiejętności miękkich.

Dla własnego sposobu myślenia

Słuchaj podkastów z ekspertami aby zapoznać się z najnowszymi technologiami aplikacji skierowanymi do przedsiębiorców; inspiracja do emulacji; najnowsze mody i trendy. Analizując pozornie niepowiązane ze sobą branże, można uzyskać wiele drobnych spostrzeżeń interpersonalnych.

Zrób sobie dzień wolny. Jestem poważny. Idź do Spa i poddaj się 90-minutowemu masażowi. Zafunduj sobie miły lunch z przyjacielem. Idź do kina, na przedstawienie lub muzyczny poranek tylko dlatego. Chcesz pracować nad swoim biznesem, ponieważ go kochasz, a nie dlatego, że go nienawidzisz.

Zapraszam do czytania bloga o sprzątaniu. Najlepsze porady dotyczące zachowania porządku w mieszkaniu i biurze. Zobacz!
Posts created 26

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top