czysty sklep

Sprzątanie w firmie cz.1

Moja pierwsza praca to woźny w pralni chemicznej. Pewnego deszczowego czwartku posprzątałem pokój wypoczynkowy, tak jak zwykle, i wróciłem po coś, gdy usłyszałem zza pleców surowy głos starszej kobiety: „Więc to ty ”. To była mama szefa. Była wysoka i twarda jak gwoździe. Jej włosy były długie i siwe; jej głos i energia w słabo oświetlonym pokoju były przytłaczające dla 16-latka.

Wskazała na zlew i powiedziała do mnie: „Idź tam”. Dołączyła do mnie i zapytała: „Nazywasz to CZYSTYM? Rozejrzyj się po kanale”.

Teraz wyraźnie widziałem brązowe plamy. Pracownicy wylewali zimną kawę przez cały dzień do tego zlewu, zanim ponownie napełnili ceramiczne filiżanki do kawy. Kawa pozostawiła ciemny pierścień wokół odpływu ze stali nierdzewnej.

Można by pomyśleć, że nie wyczyściłem jej zlewu, kiedy wściekła się: „To wymaga smaru do łokcia”. Chwyciła środek czyszczący i potrząsnęła nim po blacie, zlewie i kranie. „Spróbuj ponownie, mały człowieku.” Stała tam i patrzyła, aż wszystko było czyste, ku jej zadowoleniu.

Nigdy o niej nie zapomniałem. W końcu jej nienawidziłem, ale w bardzo młodym wieku nauczyłem się, jaka była jej definicja czystości. Zmusiło mnie to również do spojrzenia na coś, na co codziennie patrzyłem, innymi oczami.

Większość z nas znosiła wiele dezorganizacji i nieczystych sklepów i płyt.

Biurko było spiętrzone przez tak długi czas, że właśnie się poddaliśmy. Pracownicy nie zostali wezwani do odłożenia rzeczy i odpuścili.

Zauważają cienki rząd kurzu wokół twoich ścian, kawałki taśmy celofanowej pozostawione na blatach, brudną łazienkę i brakujące żarówki.

Nieważne, czy prowadzisz salon fryzjerski, sklep z artykułami żelaznymi, sklep z odzieżą czy sklep jubilerski, musisz przyjrzeć się czystości w swojej firmie i przeprowadzić ogólne czyszczenie.

Zapraszam do cyklu wskazówek dotyczących czyszczenia w Twojej firmy detalicznej np. sklepie.

 

 

Zapraszam do czytania bloga o sprzątaniu. Najlepsze porady dotyczące zachowania porządku w mieszkaniu i biurze. Zobacz!
Posts created 26

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top