Sprzątanie firmy cz.2

Kolejny artykuł przedstawiający garść wskazówek dotyczących czyszczenia dla Twojej firmy detalicznej np. sklepu.

 

Twój towar

Zacznij w magazynie i wyczyść, uporządkuj i oznakuj. Wszelkie defekty muszą zostać odebrane lub wyrzucone.

Znajoma zasugerowała, aby zrzucić / podarować w zamian za pół zniżki na wszystko, ale w szczególności artykuły spożywcze. „Nawet jeśli się porusza, nie warto reklamować, że trzymasz się łatwo psującego się produktu * tak * długiego”.

Ktoś mądry po prostu zauważył, że jeśli debatowałeś o wyrzuceniu go w zeszłym roku, przekazaniu go lub czegokolwiek innego, to musi się udać w tym roku. „Żaden przedmiot nie powinien trafić na kolejną niesprzedaną wiosnę”.

Jeśli nie używałeś przedmiotu przez ostatnie 2 sezony, czas go oddać lub wyrzucić!

Jeśli masz wątpliwości, włóż je do pudełka, oznacz maj 2021 Jeśli nie otworzysz go w ciągu najbliższych 12 miesięcy, przekażesz darowiznę lub wyrzucisz ją bez otwierania za rok.

Działania

Koleżanka zasugerowała zatrudnienie tymczasowego pracownika do ściągnięcia plików z ostatnich lat, oznakowania ich i zapakowania do przechowywania. Następnie niech utworzą nowe foldery z plikami z tymi samymi znacznikami na nowy rok. W ten sposób może znaleźć stary plik (rzadko potrzebny), a nowe nie są przepełnione.

Kto jest ci winien pieniądze? Czas zebrać. Zadzwoń i prześlij wiadomość e-mail. Czy oferujecie przerwę w pracy? Przejrzyj je wszystkie i odłóż na półkę lub zadzwoń, aby je opłacić i odebrać.

Wyczyść swój CRM. Jeśli masz plik łaskotek dla klientów, których nie widziałeś od jakiegoś czasu, spróbuj ponownie skontaktować się z nimi telefonicznie, e-mailem lub SMS-em, a następnie zarchiwizuj ich, aby najważniejsi, niedawni klienci byli w pamięci.

Zapraszam do czytania bloga o sprzątaniu. Najlepsze porady dotyczące zachowania porządku w mieszkaniu i biurze. Zobacz!
Posts created 26

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top