profesjonalne sprzątanie

Sprzątanie domu cena za godzinę

Średni koszt sprzątania domu wynosi od 190 do 350 zł, a średnia krajowa stawka godzinowa wynosi od 25 do 90 zł na sprzątacza. Według specjalistów sprzątanie domu jednorodzinnego powinno kosztować od 100 do 250 zł. Kwota ta może się różnić w zależności od stanu i nie uwzględnia dodatkowej ceny specjalnych kosztów sprzątania, które należy wziąć pod uwagę podczas sprzątania domów.

Oszacowanie pracy sprzątania domu nie jest tak proste, jak zacytowanie tego, co pobierają Twoi konkurenci. Każda firma ma unikalne koszty, które należy uwzględnić w swoich cenach. Ustalenie tego wcześniej może dać Ci najlepsze zrozumienie tego, co musisz uwzględnić, aby obliczyć odpowiednie przedziały cenowe dla Twojej firmy.

 

Tak więc, chociaż nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich, jak oszacować prace związane ze sprzątaniem domu, jeśli wykonasz siedem prostych kroków poniżej, powinieneś być w stanie wypracować opłacalną i rozsądną stawkę godzinową.

Nowa firma sprzątająca może potrzebować kilku rund, aby przyzwyczaić się do procesu szacowania. To powiedziawszy, ważne jest, aby nauczyć się, jak robić to właściwie, abyś mógł zarobić godziwą pensję. Posiadanie profesjonalnego planisty biznesowego w zakresie sprzątania sprawi, że Twoja firma będzie działała na najbardziej wydajnym poziomie, oszczędzając czas i pieniądze.

jak wycenić usługę sprzątania
Nie wiesz jak wycenić usługę sprzątania? Czy warto podawać stawkę za godzinę?

1. Odwiedź Dom
Zanim przejdziemy do opracowania cennika, który pozwoli Ci dokładnie naliczać opłaty za usługi sprzątania, musisz poznać lokalizację, z którą będziesz pracować.

Pierwsza wskazówka: nie podawaj szacunków przez telefon. Musisz zobaczyć dany dom podczas szacowania wszystkich prywatnych prac związanych ze sprzątaniem domu.

Czemu? Musisz oszacować, ile czasu zajmie Twojej firmie posprzątanie domu, a nie jak długo według klienta zajmie to Tobie. Ponieważ klient nie jest odpowiedzialny za firmę sprzątającą, nie będzie miał takiego samego poziomu zrozumienia, czego wymaga praca, jak Ty. Klient może próbować wprowadzić Cię w błąd, próbując uzyskać niższą ofertę. Albo po prostu nie wiedzą, jak długo trwa profesjonalne sprzątanie. Aby otrzymywać uczciwe i dokładne wynagrodzenie, firmy sprzątające będą wymagać najbardziej dokładnych i aktualnych informacji.

W każdym razie musisz odwiedzić dom, zanim przedstawisz oszacowanie, aby ocenić zadanie. W przeciwnym razie będziesz konsekwentnie płacić sobie mniej, niż na to zasługujesz.

Będąc tam, zmierz przestrzeń za pomocą dalmierza laserowego, aby uzyskać dokładny obraz tego, z czym masz do czynienia, lub zapytaj klienta, jaki jest całkowity obszar powierzchni. Lub przyjrzyj się temu, jeśli masz większe doświadczenie. Chcesz wiedzieć więcej, czytaj nasz blog o sprzątaniu.

2. Oszacuj czas
Teraz, gdy już widziałeś dom, nadszedł czas, aby oszacować, jak długo według Ciebie zajmie Ci praca. Zgodnie z ogólną zasadą, sprzątanie 1000 stóp kwadratowych domu powinno zająć 1,5 godziny.

Tak więc oczyszczenie domu o powierzchni 150 m2 kwadratowych powinno zająć 3 godziny i tak dalej. Różne rodzaje prac, takie jak gruntowne sprzątanie lub sprzątanie pustych domów, zajmą oczywiście mniej lub więcej czasu.

Aby dokładnie wyczyścić dom, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami. Mogą istnieć lata uszkodzeń, które będą wymagały specjalistycznych produktów, a także dodatkowego czasu na czyszczenie. Aby uzyskać najdokładniejszy koszt dokładnego sprzątania, musisz znać pokoje i konkretne obszary, które będziesz musiał posprzątać, a także standardy, do których dąży.
Dobrym pomysłem jest ustalenie z góry, ile gruntowne sprzątanie domu kosztuje klienta, aby uniknąć dalszych komplikacji.

Następnie możesz naliczać zwykłą stawkę za kolejne sprzątanie, ponieważ wróciłeś do normy. Opłaty za usługi sprzątania zapewniają dokładność i wydajność wszystkich usług, co jest najlepszym sposobem na zapewnienie dokładnych płatności.

Niezależnie od przypadku, przyzwyczajaj się do prowadzenia dziennika czasu trwania każdego rodzaju pracy, aby odpowiednio dostosować ceny.

3. Oblicz koszty pracy
Oblicz koszty pracy, nawet jeśli to ty sprzątasz. W ten sposób zawsze płacisz sobie. Musisz ustalić stawkę godzinową. Ładowarki za Twój czas i usługi to najskuteczniejszy sposób, aby upewnić się, że wszyscy otrzymują prawidłowe i terminowe płatności. Możesz mieć osobne sekcje dla innych ładowarek czyszczących, jeśli to działa najlepiej w Twojej branży.

Zapraszam do czytania bloga o sprzątaniu. Najlepsze porady dotyczące zachowania porządku w mieszkaniu i biurze. Zobacz!
Posts created 26

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top