Sprzątanie biura

Odkurzanie biurka, parapetów, ramek do zdjęć i monitora komputerowego
Odkurzanie dywanów i mycie podłóg
Dezynfekcja klamek, klawiatur i myszy komputerowej
Usuwanie śmieci i recykling
I więcej – dostępne są niestandardowe plany czyszczenia!
Nasze profesjonalne pokojówki nigdy niczego nie wyrzucą ani nie przeniosą bez uprzedniego zapytania. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu to niezawodny i godny zaufania wybór, jeśli chodzi o sprzątanie domu i biura.

Przestań rozprzestrzeniać zarazki Jak wyczyścić biuro

Niezależnie od tego, czy sprzątasz swoje domowe biuro, czy sprzątasz biurko w pracy,  chce pomóc Ci w utrzymaniu porządku, czystości i dezynfekcji biura. Dowiedz się, jak zorganizować biuro i posprzątać biuro od naszych ekspertów ds. Sprzątania.

Biura stają się rajem dla zarazków i bakterii. Regularne czyszczenie i dezynfekcja biurka pomoże Ci uniknąć chorób i wznieść się ponad przeszkody. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby wyczyścić najbrudniejsze miejsca w biurze.

Lista kontrolna czyszczenia biura

Skorzystaj z naszej listy kontrolnej czyszczenia biura, aby posprzątać każdy obszar biura lub podzielić obowiązki związane ze sprzątaniem biura w pracy. Wydrukuj plik PDF i umieść go na lodówce, aby wszyscy mogli pomóc, lub po prostu użyj tej listy do własnego użytku podczas sprzątania biura, aby nie przegapić żadnego miejsca. Dobrym sposobem jest https://www.duer.pl/dezynfekcja-biur/.

Sprzątanie Twojego biura

Siedząc przez dłuższy czas przy biurku, robimy o wiele więcej niż tylko pracę. Żujemy, kichamy, kaszlemy, dotykamy i rozlewamy – dzień po dniu. Nic dziwnego, że domowe biura szybko stają się mikrobiologicznym zoo. Na szczycie zarazków znajduje się bałagan i bałagan z naszego zabieganego życia, które należy uporządkować i wyczyścić.

Kurz. Użyj wilgotnej ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć wszystkie powierzchnie. Usuń dokumenty, foldery z plikami, kalendarze, zszywacz i inne przedmioty, aby wyczyścić biurko. Nie przeocz takich obszarów, jak listwy zasilające za biurkiem, łopatki wentylatorów, parapety, górna część monitora lub górna część ramek do zdjęć.
Odkurzać. Pracuj od góry do dołu. Powinieneś naprzemiennie używać szczotki do tapicerki, wąskiej nasadki i nasadki do dywanów, aby dokładnie odkurzyć każdą powierzchnię na biurku iw biurze. Zwróć uwagę na odkurzone obszary i odkurz luźny kurz, którego nie złapała szmatka.
Dezynfekować. Siedząc przy naszych biurkach, dużo się dotykamy, tworząc nowe kolonie mikrobakterii za każdym naciśnięciem klawisza, kliknięciem myszy i rozmową telefoniczną. Zdezynfekuj tę mysz i telefon biurowy: klawiaturę, zestaw słuchawkowy, ustnik, wszystko.
Konsystencja. Umieść w kalendarzu przypomnienie, aby posprzątać i uporządkować biurko co tydzień lub co dwa tygodnie. Rutynowe czyszczenie ułatwi to następnym razem. Co więcej, trzymaj chusteczki dezynfekujące w pobliżu biurka, abyś mógł wszystko szybko wytrzeć między dniami sprzątania. Jedną z opcji jest ozonowanie – https://www.duer.pl/ozonowanie/.
Jak zorganizować biuro
Usuń bałagan i uporządkuj swoje biurko. Uporządkowane biurko pomaga uspokoić umysł i uporządkować myśli. Twój stres spadnie, a produktywność wzrośnie.

Usuń bałagan, który nie pasuje. Dopuszczalnych jest kilka roślin, zdjęć lub bibelotów.
Stwórz dwie „strefy” na swoim biurku: jedną do pracy przy komputerze, drugą do pracy bez komputera.
Każde biurko potrzebuje miejsca, w którym mogą mieszkać przedmioty, które nie mają jeszcze domu. Czy ośmielimy się powiedzieć „szuflada śmieci”? Użyj tacy na dokumenty lub szuflady na te elementy zamiast stosu w rogu.
Użyj opasek zaciskowych, aby związać ze sobą przewody elektryczne i nie dopuścić do utworzenia gniazda na przewód.
Trzymaj kosz na śmieci blisko swojego biurka, aby łatwo i wydajnie wyrzucać śmieci i utylizować dokumenty.
Użyj tac na dokumenty, aby zwolnić miejsce i zapewnić separację dokumentów: jedną na pocztę, jedną na dokumenty wymagające podpisów, drugą na dokumenty, które należy złożyć itp.
Idź pionowo. Kiedy zabraknie miejsca na biurku lub w szufladzie, zwolnij miejsce, używając ścian do zawieszenia półek lub białych tablic.

Jak wyczyścić klawiaturę

Okruchy muffinów i zarazki nie mają dość tych wszystkich szczelin w klawiaturze. Jeśli masz laptopa, wyłącz komputer przed czyszczeniem. Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się zarazków dzięki tym wskazówkom dotyczącym czyszczenia klawiatury:

Otrząśnij się! Możesz to zrobić na zewnątrz lub nad koszem na śmieci.
Użyj puszki ze sprężonym powietrzem, aby wypchnąć pozostały kurz i resztki jedzenia zza klawiszy.
Brak puszki powietrza? Spróbuj złożyć karteczkę samoprzylepną na pół tak, aby lepka część była skierowana na zewnątrz. Przeprowadź go przez pęknięcia w klawiaturze, aby zebrać zanieczyszczenia.
Zanurz waciki w alkoholu i przeciągnij je między klawiszami.
Spryskaj szmatkę środkiem dezynfekującym i wytrzyj górną część klawiatury.
Jak wyczyścić monitor komputera
Zapewnij tym zmęczonym oczom ekran bez smug, na którym będą pracować, i zapewnij swojemu monitorowi wolne od kurzu szczeliny wentylacyjne, aby utrzymać chłód w monitorze. Jeśli pracujesz na laptopie, wyłącz go i czyść jednocześnie klawiaturę i ekran.

Odłącz monitor i wytrzyj go wilgotną ściereczką z mikrofibry.
Użyj odkurzacza ze szczotką do tapicerki, aby usunąć kurz z otworów wentylacyjnych.
Spryskaj szmatkę środkiem do czyszczenia szkła.
Na koniec użyj puszki ze sprężonym powietrzem, aby usunąć pozostały kurz w pęknięciach i szczelinach.
Jak czyścić krzesło biurowe
Twoje krzesło biurowe dosłownie wspiera Cię w pracy.

Poszukaj przywieszki do tapicerki, która zawiera wskazówki dotyczące czyszczenia.
Użyj odkurzacza ze szczotką do tapicerki, aby usunąć luźny kurz lub zanieczyszczenia.
Użyj ściereczki z mikrofibry i uniwersalnego sprayu czyszczącego, aby wytrzeć twarde powierzchnie lub części.
Jeśli obicie jest wodoodporne, użyj butelki z rozpylaczem i kilkoma kroplami płynu do naczyń, aby odkurzyć tkaninę. Użyj tej metody czyszczenia do siatek i plastikowych krzeseł biurowych.
Aby wyczyścić tapicerkę, która nie jest bezpieczna dla wody, napełnij butelkę z rozpylaczem alkoholem i 20 kroplami olejków eterycznych. Służy do dezynfekcji tkaniny i usuwania plam lub plam.
Aby wyczyścić skórzane krzesła biurowe, wymieszaj kilka kropli płynu do naczyń z pół galonem ciepłej wody. Użyj szmatki, aby wytrzeć skórę tym roztworem, ale nie nasycaj skóry. Gdy skończysz, nałóż odżywkę do skóry, aby utrzymać tkaninę.
Nasmaruj wszelkie ruchome części odrobiną smaru litowego lub smaru w sprayu. Spray silikonowy działa świetnie.
Profesjonalne usługi sprzątania biur
Twoi współpracownicy (lub rodzina) docenią zorganizowane biurko, podobnie jak Twój umysł! Zorganizowana przestrzeń robocza ogranicza rozpraszanie uwagi i zachęca do produktywności. Dlaczego nie poświęcić tej samej uwagi swojemu domowi?

Posts created 9

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top