Jak sprzątać po remoncie

Wielkimi kokami zbliża się koniec remontu w naszym domu. To taki moment kiedy radość miesza się z pewnym problemem jakim jest konieczność posprzątania naszego domu po remoncie. Oczami wyobraźni już widzimy układanie ubrań w szafie czy też wieszanie ramek na świeżo wyremontowanych i odmalowanych ścianach. Łatwo można to rozumieć. Żeby jednak było to jak najszybciej zdecydowanie warto jest dobrze zaplanować całe sprzątanie mieszkania po remoncie. To ile będziemy mieli pracy zależy w dużej mierze od tego kto kończył nasz remont. Zdecydowanie miej bałagani hydraulik, który podłącza kran niż fachowiec wyrównujący gładź.

Najlepiej jest utrzymywać porządek na bieżąco, dzięki temu będzie nam łatwo osiągnąć końcowy efekt i pracy będzie znacznie mniej. Jak to robić? Bardzo prosto, wyobraźmy sobie, że kafelkarz kończy układać płytki i lada moment ma wchodzić na biały montaż hydraulik. Najlepiej tak zrobić, aby wszedł on już na czystą i gotową łazienkę. Wówczas hydraulika tylko podłącza kran i już mamy gotowe pomieszczenie. Wystarczy tylko posprzątać po hydrauliku.

Jeżeli remont musimy wykonać bez wynoszenia mebli, należy to wszystko bardzo dokładnie zaplanować. Wybrać miejsce gdzie można ustawić bezpiecznie meble, ważne jest to, aby można się było swobodnie poruszać. Oczywiście meble i sprzęty należy zabezpieczyć przed zabrudzenie. Jeżeli mamy taką możliwość, to najlepiej jest wybrać jedno pomieszczenie, w którym będziemy mogli znieść wszystkie meble. Idealnie jednak jest wynieść wszystko z domu, tak, aby pomieszczenia były puste.

Jeżeli prowadząc remont musimy mieszkać w domu czy też mieszkaniu to koniecznie trzeba wprowadzić strefy. Przy wyjściu z pokoju gdzie jest remont należy rozłożyć mokre szmaty, które skutecznie będą blokowały przenoszenie się kurzu do innych pomieszczeń. Oczywiście należy również zadbać o to, aby były cały czas zamknięte drzwi. Te kilka drobnych i prostych czynności pomoże nam zachować porządek i w przypadku gruntownego sprzątania będziemy mieli o wiele mniej pracy.

Oczywiście warto jest mieć odpowiednie sprzęty do utrzymywania porządku i do posprzątania. Dobrze jest wypożyczyć specjalistyczny odkurzacz, który będzie nam pomagał w usunięciu kurzu. Do tego mop, który będzie zbierał duże ilości kurzu. Jeżeli będziemy odkurzać to pamiętajmy, że zaczynamy od samej góry i schodzimy na dól. To prawidłowy kierunek odkurzania. Warto stosować się do tych kilku porad.

Zapraszam do czytania bloga o sprzątaniu. Najlepsze porady dotyczące zachowania porządku w mieszkaniu i biurze. Zobacz!
Posts created 26

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top