Jak skutecznie posprzątać po remoncie?

Remont zazwyczaj oznacza coś nowego w naszym domu. Nowe meble, nowe podłogi lub ściany. Niewątpliwie jest to bardzo przyjemne. Z drugiej strony remont ma również swoje ciemne oblicze, konkretnie do remontu musimy się przygotować a po remoncie musimy posprzątać. Zależnie od tego jakiego rodzaju remont planujemy możemy wynieść część mebli, dzięki temu nie będą się one brudzić. Oczywiście nie do każdego remontu potrzebujemy takich przygotowań.

Jeżeli planujemy remont związany z hydrauliką a to związane będzie z cięciem płytek, to warto wyznaczyć do tego miejsce. Pamiętajmy, że cięte płytki zdecydowanie kurzą. Do prac związanych z podłączeniem wanny czy też kabiny prysznicowej warto zawołać fachowca świadczącego usługi hydraulik kraków 24h.

Podział na strefy

Przeprowadzając remont w mieszkaniu w którym mieszkamy, warto jest wyznaczyć strefę brudną i czystą. Przedzielić je drzwiami i mokrą szmatą na podłodze, ponieważ przenoszony na butach pył rozniesie się po całym domu. Pod drzwi również możemy włożyć jakieś szmaty, aby uszczelnić szczelinę i nie pozwolić się wydostawać kurzowi. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wynieść wszystkich mebli, to wskazane jest aby takie meble zakryć szczelnie folią malarską.

Kiedy już skończymy remont to czas na sprzątanie. Zaczynamy zazwyczaj od największych elementów, które najłatwiej usunąć. Pierwsze sprzątanie należy wykonać na sucho, w takim momencie bardzo dobrym rozwiązaniem jest odkurzacz przemysłowy i czasami warto przemyśleć, czy go nie wypożyczyć.

Sprzątanie zaczynamy od partii górnych i schodzimy w dół. Zasada ta dotyczy każdego pomieszczenia w naszym domu. Podczas wycierania warto jest używać chłonnych szmatek, które ograniczą ilość unoszącego się w powietrzu pyłu i kurzu. Najlepiej sprawdzą się szmatki, które są bardzo chłonne i nie potrzebują dużo wody.

 

Posts created 9

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top