Jak czyścić syfon i o czym należy pamiętać?

Częstotliwość i poprawny sposób wyczyścić syfon może określić, higienę i uniknąć uciążliwości nieprzyjemnych zapachów w domu.

Garnek syfonowy jest bardzo powszechnym elementem w pomieszczeniach takich jak łazienka, ponieważ umożliwia połączenie kilku odpływów i ma efekt filtra, który eliminuje nieprzyjemny zapach z rur w wyniku powrotu wody.

Syfon

Syfon kanister jest obiektem, który służy jako tymczasowy zbiornik z pokrywą hermetyczną, która składa się z okrągłej części środkowej z kilku połączeń wokół niego. Służą one do podłączenia odpływu do różnych rur, takich jak prysznic lub umywalka.

Tym samym element ten ze względu na swoje wymiary zajmuje na ogół niewielką przestrzeń i zwykle pozostaje niezauważony w pomieszczeniach. Jednak, gdy butelka syfonu zostaje zatkana lub przestaje otrzymywać strumień wody, często wytwarza nieprzyjemne zapachy.

Z tego powodu ważne jest, aby od czasu do czasu zapewnić mu odpowiednią konserwację , aby uniknąć jego wadliwego działania lub ewentualnych przeszkód.

 

Ważne uwagi przed czyszczeniem kanistra syfonowego

Przed przystąpieniem do czyszczenia syfonu należy przeanalizować i zidentyfikować pewne aspekty, takie jak:

  • Użyj odpowiednich materiałów: przed rozpoczęciem procesu czyszczenia i konserwacji puszki syfonu miej pod ręką materiały takie jak śrubokręt, ręcznik do wyschnięcia, rękawiczki m.in.
  • Zlokalizuj garnek syfonu: który z reguły znajduje się w pomieszczeniu. Na przykład, jeśli problem tkwi w łazience, należy poszukać na podłodze metalowej pokrywki syfonu, która będzie miała jedną lub dwie śruby.
  • Sprawdź stan: przed zastosowaniem jakiejkolwiek substancji chemicznej lub przystąpieniem do jakichkolwiek praktyk, pozwól wodzie płynąć w rurach, aby potwierdzić, czy nie ma przeszkody i jej wielkość.

Kroki czyszczenia kanistra syfonowego

Jeśli chcesz samodzielnie wyczyścić syfon łazienkowy, możesz wykonać te proste i skuteczne kroki:

Krok nr 1: Otwórz garnek syfonu

Po znalezieniu górnej pokrywy syfonu należy przystąpić do jej otwierania, w tym celu należy użyć śrubokręta gwiazdkowego lub płaskiego, aż będzie można ją zdjąć .

Krok #2: zlokalizuj wejścia i wyjścia

Gdy już uda ci się otworzyć syfon, załóż rękawiczki i przyjrzyj się uważnie istniejącym połączeniom wewnątrz obiektu.

Zasadniczo powinien mieć trzy przyłącza wlotowe z dołączonych odpływów i jeden wylot , który można szybko zidentyfikować, ponieważ jest ustawiony pod kątem, aby woda stopniowo spływała.

Jeśli jednak Twoja obserwacja jest trudna, pomóż sobie latarką i wlej trochę wody do syfonu , aby zobaczyć, gdzie grawitacyjnie płynie woda.

Krok #3: oczyść wnętrze

Chociaż główny punkt czyszczenia puszki syfonu znajduje się na jego złączu wylotowym i centralnej części obiektu, ważne jest, aby sprawdzić wylot wody pozostałych złączy .

Z drugiej strony, aby wyczyścić przedmiot , możesz ręcznie usunąć resztki pierwiastków lub możesz pomóc sobie takimi substancjami jak wodorotlenek sodu . Następnie włóż palec lub dwa w każde z połączeń, aby uniknąć zanieczyszczeń.

Krok #4: przetestuj działanie

Po zakończeniu czyszczenia resztek brudu przystąp do nałożenia wieczka i bardzo dobrze zamknij syfon, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu lub wycieku wody.

Aby zakończyć, wystarczy sprawdzić działanie łodzi syfonowej . Aby to zrobić, otwórz kran lub prysznic i obserwuj, czy woda spada normalnie i dodatkowo czy nie ma zapachów.

Pamiętaj też, aby okresowo powtarzać tę procedurę, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy i uniknąć problemów związanych z zapychaniem.

 

Co zrobić, gdy kanister syfonu się zaciął?

Częstym problemem syfonu jest to, że ulega on zatkaniu przez nagromadzenie elementów takich jak włosy czy resztki jedzenia , które z czasem odkładają się tam.

Z tego powodu, jeśli podczas sprawdzania stanu swojej butelki syfonowej stwierdzisz ten stan, możesz użyć elastycznego tłoka i włożyć go w różne połączenia lub zastosować rozwiązania rozbijające brud.

Ale jeśli te dwie opcje zawiodą, najlepiej skonsultować się z ekspertami , aby mogli wskazać najlepsze rozwiązanie i zweryfikować pełny stan rur związanych z Twoim kanistrem syfonowym.

Wskazówki, jak uniknąć zatkania kanistra syfonowego

Jeśli chcesz zachować stan syfonu , pierwszą rzeczą do zrobienia jest określenie, które odpływy są związane z tym przedmiotem, czyli ogólnie będzie to prysznic, bateria umywalkowa, bidet i zlew.

Gdy to zrobisz, musisz zastosować określone środki ostrożności lub środki zapobiegawcze, takie jak:

  • Użyj kratek pod prysznicem i zlewu, aby zapobiec przechodzeniu włosów i innych elementów
  • Unikaj wylewania wody z pozostałościami, takimi jak żywność, tkaniny, papier, karton, a nawet piasek
  • Wykonaj czyszczenie profesjonalnymi produktami w odpływach związanych z puszką syfonową, takimi jak soda kaustyczna lub wodorowęglan.
Zapraszam do czytania bloga o sprzątaniu. Najlepsze porady dotyczące zachowania porządku w mieszkaniu i biurze. Zobacz!
Posts created 26

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top