5 porad aby dywan wyglądał jak w dniu zakupu

Inwestycja w nową wykładzinę to świetny wybór dla każdego domu – wykładzina jest miękka dla stóp, stanowi świetną powierzchnię dla dzieci, na której mogą usiąść podczas zabawy i może pomóc utrzymać hałas z echa w domu. Po zainstalowaniu wykładziny na pewno będziesz chciał, aby wyglądała ona świetnie przez wiele lat. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby wykładzina wyglądała jak nowa:

 

1. Używaj dywaników i bieżników

Łatwym i prostym sposobem na zmniejszenie zużycia nowej wykładziny jest zainwestowanie w dywaniki i bieżniki do miejsc o dużym natężeniu ruchu. Poza utrzymaniem świetnego wyglądu wykładziny, dywaniki i bieżniki są również doskonałym sposobem na dodanie koloru i atrakcyjności wizualnej do pokoju.

2. Bez butów w domu

an sprzątanie
Porady na temat sprzątania

Po zamontowaniu nowego dywanu, dobrym pomysłem jest zaprzestanie noszenia butów w domu i poproszenie gości o zdjęcie butów, gdy przyjdą do domu. Spody butów przenoszą olej, brud i inne zanieczyszczenia z zewnątrz, które mogą zabrudzić lub uszkodzić włókna dywanu.

3. Regularnie odkurzaj

Nowe wykładziny trzeba regularnie odkurzać, aby zachowały doskonały wygląd. Oprócz częstego odkurzania, upewnij się, że odkurzasz we właściwy sposób. Wiele osób przesuwa swój odkurzacz nad obszarami dywanu zbyt szybko, więc odkurzacz nie ma okazji, aby wyciągnąć brud i zanieczyszczenia z włókien dywanu. Zwolnij podczas odkurzania i starannie odkurz każdy obszar kilka razy, aby upewnić się, że jest tak czysty, jak to możliwe. Nie masz czasu na częste odkurzanie, skorzystaj z pani sprzątającej, która ogłasza się na gumree albo duer.pl, to jest tańsze niż myślisz.

4. Miej pod ręką środek do czyszczenia dywanów

Bez względu na to, ile ostrożności, nie jest pewne, aby być rozlane na dywanie w pewnym momencie. Możesz zapobiec poplamieniu, mocząc rozlany płyn tak szybko, jak to możliwe, a następnie używając wysokiej jakości środka do czyszczenia dywanów. Rozważ zadzwonienie do producenta dywanu, aby dowiedzieć się, jakie marki środków czyszczących są zalecane dla danego typu dywanu.

5. Zaplanuj profesjonalne czyszczenie

Aby dywan wyglądał nieskazitelnie jak najdłużej, należy regularnie poddawać go profesjonalnemu czyszczeniu. Profesjonalne czyszczenie może być również konieczne, aby utrzymać gwarancję na dywan w mocy. Większość wykładzin powinna być profesjonalnie czyszczona co 12 do 18 miesięcy, ale jeśli masz zwierzęta domowe lub dużo miejsc o dużym natężeniu ruchu w swoim domu, wykładziny mogą wymagać profesjonalnego czyszczenia częściej.

Zapraszam do czytania bloga o sprzątaniu. Najlepsze porady dotyczące zachowania porządku w mieszkaniu i biurze. Zobacz!
Posts created 26

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top